BEDAVA TATİL Mİ? (İYİ DÜŞÜNÜN)

      Sevgili okurlar aslında bu yazımda çocuklarımızla kaliteli zaman nasıl geçirilir konusunu işleyecektim fakat bedava tatil kazandığımızı söyleyen telefon görüşmemden sonra yazımın konusunu değiştirdim. Bakalım bedava tatil kazandık mı? Anlatayım siz karar verin.
Aylar önce bir alışveriş merkezinde doldurduğum anket sonucunda yapılan çekilişle 50 şanslı aileden birisi olduğumuzu söyleyen bir telefon görüşmesi yaptım. Hemde her şey dahil 3 gece 4 gün ve Kuşadası, Bodrum, Yalova hatta yurtdışında bile kullanabilecekmişim. Benim gibi hiçbir talih oyununda bugüne kadar amorti bile kazanamamış birisinin böyle bir tatil kazanması inanılır gibi değil… İşte şansım döndü bende ülkemin şanslı insanlarındanım artık diye düşünmeme sebep oldu. Ama bu sene tatil rezervasyonumuzu yaptık dediğimde telefondaki bayan önemli değil bu fırsatı 2017 yılına kadar istediğiniz zaman kullanabilirsiniz deyince artık emindim şans kesinlikle bu sefer benim yüzüme güldü.
Ve hayaller hayaller aceba Bodruma mı, Kuşadasına mı, Yalovaya mı yoksa bi çılgınlık yapıp ailece yurtdışına mı gitseydik? Nede olsa her şey bedava öyle değil mi?
(Tüm bu hayalleri kurarken hala telefondayım)  Telefondaki bayan akşam yapılacak ve yaklaşık 90 dakika sürecek kokteyle katıldığımız taktirde tatil evraklarımızı bize orada vereceklerini ve kokteyle ailemizle birlikte katılmamızın bir zorunluluk olduğunu söyleyince benim bedava tatil hayallerim ve ülkemin şanslı insanlarının arasına hızlı bir giriş yaptığımı düşünmem yerini şüphe ve birazda hayalkırıklığına bıraktı.
Kafamda oluşan deli şüpheleri gidermek için telefondaki bayana çalışmadığı yerlerden bikaç soru sorupta cevap yerine bikaç saniye sessiz kalıp (heralde kopya çekmeye çalışıyodu o sessizlikte) beni geçiştirmeye çalışınca içimden ” evladım ben yılların öğretmeniyim bu numaraları yemem” demek geçti. Evet bedava tatil hayallerim sönmek üzereydi. Telefonda ki bayana eşimle görüşüp hemen size haber vereyim deyip başladım internetten araştırma yapmaya. Biraz araştırınca bu yöntemin çok kullanılan bir aldatmacadan ibaret olduğunu gördüm. Kokteyl dedikleri şeyin saatler süren bir devremülk pazarlama ve çeşitli taktikler kullanılarak imzanızı alıp sizi kandırdıkları ve hatta dolandırdıkları bir saadet zinciri olduğunu anladım. Bu arada kokteyl için rezervasyonumuzu yaptırdım. Ama tabii ki gitmiycez, benim hayallerimle oynamak neymiş görün bakalım😀
Sevgili okurlar işte bir öğretmenin bedava tatil hayallerinin nasıl söndüğünün ibretlik öyküsü, aman siz siz olun böyle bir şey başınıza gelirse iyice araştırın yada hemen hayaller kapılmayın benim gibi. Tekrar görüşmek üzere kalın sağlıcakla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website