Mete ve Ben Yoldayız…

3 yaşında bir çocukla yola çıkmak…

Bastan söyleyeyim hayal edildiği gibi değil. Reklamlarda, filmlerde otururlar ya hani yolu seyrederler böyle ağaçlar evler yansır cama güzel güzel görüntüler çıkar ortaya…

Sizde yaz tatiline arabayla gidecekseniz ve çocuğunuzda varsa kendinizi ekstra bir temponun içinde bulacaksınız benden söylemesi. 2 gün önce İzmir’e doğru yola çıktık İstanbul’dan. Bursa‘da 1 günlük mola verdik sonra devam ettik. Yol boyunca evimize gidelim diye ağladı. Daha tatil mantığı oturmadı ne diyelim. Bütün yıl kendisine bakan anneannesi var birde. Onun yanına gitmek içinde epey dil doktu, neymiş anneannesi onu bekliyormuş. Birde ısrarla her gördüğü parka gitmek istemesi var ki 2 gündür aşağı yukarı 600 km yol yaptık kaç defa yaşadık siz düşünün.

mete ve ben dinleniyoruz

Mete ve Ben Dinleniyoruz.

Hele ki birde oğlunuz bizim ki kadar hareketliyse arka koltukları tahmin edemeyeceğiniz bir alana çeviriyor ve yanında ki (anne baba biz sırayla hem direksiyonu hem Metehan beyin idaresini paylaştık) her kimse kendisine oyun arkadaşı yapıyor. Ben en son koltukların arasına Mete tarafından iteleniyordum ki meğer beni çöpe atıyormuş. Oracıkta zıplamaya çalışması da cabası.

Gelelim kendimizce bulduğumuz yöntemlere;

mete ve ben uyuyoruz

Mete ve Ben Uyuyoruz.

Evde sürekli uyuduğu yastığı vardı, en sert ve küçük yastık vazgeçilmesi beyimizin, onu da yanımıza aldık. Uyku problemimiz en aza indi. Birde evden bir çanta dolusu sevdiği arabalardan, oyuncaklardan aldık.

Birde Scoter’ı vardı. Bos kalan yerlere de valizlerimiz ve biz vardık anlayacağınız. Sonuçta hedefe ulaştık babaannemize geldik.

Devamında yasadıklarımızda gelecek. paylaşacağım ki ilk kez yola çıkacak olanlara örnek olsun. Ders olsun mu deseydim, sonuçta yaşanılan her şey hayat dersi değil mi bize?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website